ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Mládežnický hokejbal

Zveřejněn projekt "První školní den? První trénink hokejbalu!"

Projekt s několikaletou tradicí nesoucí název "První školní den? První trénink hokejbalu!" bude v roce 2017 obohacen o školní předměty s tématikou MS v hokejbale a je tak návazností na populární domácí šampionát. Kluby mohou získat k letákům navíc rozvrhy a sešity, obě položky jsou připraveny v chlapecké a dívčí verzi.

V rámci MS se uskuteční setkání HCM

V dějišti MS v hokejbale se uskuteční krom řady doprovodných akcí, také tradiční setkání zástupců a trenérů HCM. Seminář zaměřený na trenérskou činnost je rozdělen do dvou bloků. V prvním bloku se trenéři sejdou na hokejbalovém hřišti v Pardubicích Polabinách, kde se uskuteční praktické ukázky tréninkových jednotek. Druhý blok se již uskuteční přímo v Tipsport aréně, kde účastníky akce čeká teoretická část programu.

Informace o projektu hokejbalových kroužků pro školní rok 2017/2018

ilustrační foto

ČMSHb prostřednictvím Komise mládeže vyhlašuje druhý ročník projektu nesoucí název Hokejbalové kroužky. Podoba projektu byla rozsáhle diskutována na několika setkáních HCM. Hlavním cílem projektu je najít formu vyústění dlouhodobé spolupráce hokejblaových klubů se základními školami pravě v podobě vzniku kroužků a vytvořit tak podhoubí pro systematický nábor mládeže. V probíhajícím školním roce se do projektu zapojilo 6 středisek.

Vyhlášen třetí ročník projektu "1+1"

ilustrační foto

Obdobně jako v roce 2015 a 2016 dochází k vyhlášení programu podpory s názvem "1+1", který se zaměřuje na vybavení aktivních středisek mládeže nebo organizátorů regionálních přeborů mládeže dělícími mantinely. Shodný projekt byl realizován již v předcházejících dvou letech, kdy se do projektu zapojilo celkem 23 středisek.

Mládežnický set

ilustrační foto

Komise mládeže ČMSHb uvolňuje informace o novém programu podpory mládežnických hokejbalových klubů s názvem "Mládežnický set". Ambicí projektu je podpořit mládežnické celky při pořízení cenově velmi nákladné položky brankařské výstroje případně dalšího hokejbalového vybavení a zjednodušit klubům kroky navazující na jejich úspěšné náborové projekty.

Informace k programům podpory náborových projektů

ilustrační foto

ČMSHb zveřejnil informace k novým programům podpory náborových projektů. Jde o dvě alternativy podpory náborových projektů. První se zaměřuje na náborové příměstské tábory, druhý pak na cílený nábor dívek vedoucí ke vzniků mládežnických dívčích celků.

Náborový set

ilustrační foto

Komise mládeže přináší organizátorům náborových projektů mládeže informace o druhém ročníku projektu podpory náborových akcí mládeže, který byl se zástupci klubů diskutován a rozebírán na setkáních HCM. Projekt je pojmenován "Náborový set". Co si pod těmito dvěma slovy představit? Co se obsahuje a jakou cestou je možné jej získat? Na všechny uvedené otázky odpoví článek a dokument k vyhlášení projektu.

Junior Challenge Cup 2017

Komise mládeže ČMSHb ve spolupráci s regionálními Komisemi mládeže vyhlašuje turnaj Junior Challenge Cup 2017. Turnaj je vyhlášen pro dvě věkové kategorie (žáci, dorost) a je tvořen regionálními koly a také finálovým turnajem, který se uskuteční v rámci doprovodného programu MS 2017 v Pardubicích. Turnaj má podtitul: "Vybojuj si svou účast na finálovém turnaji! Staň se součástí MS 2017".

Informace k projektům Komise mládeže

ilustrační foto

Komise mládeže zveřejňuje dokumenty k projektu sportovních dní školek a družin. Oba zmíněné projekty s tradicí organizace v řadě středisek jsou formou pro realizaci klubových náborů s cílovou skupinou předškolní a školní mládeže.

Novinka - hokejbalová atrakce

ilustrační foto

S ohledem na rostoucí zájem o využití mobilních hokejbalových hřišť a rostoucí počet pořádaných náborových, prezentačních akcí, dochází k rozšíření alternativ pro pořádání podobných událostí. Novinkou v nabídce ČMSHb je nově "hokejbalová nafukovací atrakce", která tak doplňuje tři stávající mobilní hokejbalová hřiště a hokejbalovou střelnici.

Partneři českého hokejbalu