ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Junior Program rozhodčích měl soustředění v Ostravě

Datum: 31. 03. 2017
Autor: Komise rozhodčích
Sdílej přes:
Ilustrační foto

V rámci projektu Komise rozhodčích ČMSHb se mladí rozhodčí tentokrát střetli ve dnech 18.-19. března na prvním letošním soustředění v Ostravě.

Hned po příjezdu je během sobotního dopoledne čekaly orientační kontrolní testy z pravidel a fyzické připravenosti, které měly prověřit jejich připravenost na jarní sezónu. Druhá fyzická jednotka pak rozhodčí čekala ve večerních hodinách v tělocvičně.

Hlavní náplní jarního soustředění pak bylo vlastní řízení utkání, kdy jednotliví rozhodčí během dvoudenního pobytu absolvovali utkání od místní amatérské soutěže, přes žáky, dorostence a zápasy 1. národní ligy.

Kromě vlastního testování rozhodčích a jejich využití v praxi pak rozhodčí absolvovali videorozbor specifických herních situací, které přinesla některá utkání v dosavadním průběhu soutěží, rozbory svých výkonů na hřišti a obligátní pohovory se členy komise.

K celému průběhu soustředění a dosavadnímu průběhu projektu Junior Programu se vyjádřili členové komise Jaroslav Pikula a Martin Motyčka: "Soustředění nám přineslo tak jako vždy spoustu poznatků, které lze využít pro budoucí práci při výchově vlastních rozhodčích. Nemile překvapeni jsme byli z průměrných až bídných výsledků v teoretickém a fyzickém přezkoušení, které nám u některých ukázalo velké nedostatky, což je na startu jarní části alarmující. Mnohem lepší byla vlastní praktická část, kde je vidět u jednotlivců postupná vzrůstající výkonnost v součinnosti se vzrůstajícími požadavky, které jsou na ně kladeny, na druhou stranu u některých je vidět stagnace, což určitě není na konci dvouletého cyklu pozitivní informace."

"Co se týče vlastního projektu, který funguje již čtvrtou sezónu, lze jej zatím z naší strany hodnotit pozitivně, neboť téměř polovina ze šedesátky rozhodčích na listině pro vyšší soutěže si Junior Programem prošla a většina se již pravidelně objevuje v elitních mužských soutěžích," dodávají členové komise k dosavadnímu průběhu projektu ČMSHb.

A jak by měl Junior Program vypadat od další sezóny? "Do budoucna by další fáze Junior Programu měla projít obměnou, přičemž by se měla zpřísnit kritéria výběru a zintenzivnit spolupráce s jednotlivými mladými rozhodčími v užší skupině. Vstupními kritérii by mělo být splnění teoretických a fyzických testů na úrovni extraligových rozhodčích, spolu se vzrůstající kvalitou ve výkonnosti. Na oplátku by měli mít tito rozhodčí výhody například v plnění materiálního zabezpečení a dalších oblastech."

Program soustředění Junior Programu v Ostravě:

Sobota 18.3.

  • Teoretické přezkoušení
  • 1. tréninková fyzická jednotka (Cooperův běh, vytrvalost)
  • Praktická část – řízení utkání za účasti členů KR a delegátů
  • 2. tréninková fyzická jednotka - tělocvična
  • Vyhodnocení tréninkových jednotek
  • Videorozbory herních situací

Neděle 19.3.

  • Vyhodnocení sobotních utkání, rozbor sobotních utkání
  • Individuální pohovory
  • Praktická část – řízení utkání za účasti členů KR a delegátů

Účastníci Junior Programu v Ostravě:
Cícha Jiří
Jemelka Marek
Kalabza Jakub
Musil Jakub
Ptáček Richard
Soukup Lukáš
Synková Radka
Tarantík Tomáš
Vaňourek Milan
Volkán Jiří
Vokalová Patricie

 

 

Náborové projekty ČMSHb

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comPartneři českého hokejbalu