ČMSHb

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Na mistrovství světa v Pardubicích se představí osmička českých rozhodčích

Datum: 31. 03. 2017
Autor: Redakce
Sdílej přes:
ilustrační foto

Mezinárodní komise rozhodčích ISBHF zveřejnila poslední březnový týden sbor rozhodčích pro nadcházející Mistrovství světa v Pardubicích. Z českých rozhodčích se na domácím šampionátu představí rekordní počet šesti mužů a dvou žen.

Mezi šesticí českých arbitrů pro mužskou část turnaje se představí Michal a Petr Škrobákové, kteří se zúčastnili již předchozího MS v Zugu 2015, Radek Koskuba, který má zkušenosti například z Mistrovství světa v Bratislavě 2011 a St. Johns 2013, pomyslnými novici, kteří se však účastnili několika světových šampionátů juniorů, žen a klubových mistrovství jsou Aleš Horský, Martin Černý a Radek Šulo. Dvojice českých žen je složena z Radky Synkové, která se představila již na MS v Zugu 2015 a Patricie Vokalové, pro kterou to bude první podobná zkušenost na mezinárodním poli. Celkový počet osmi rozhodčích tak bude nejvyšším zastoupením mezi ostatními zeměmi.

"Tak vysoké číslo není náhodné, čeští rozhodčí mají v mezinárodním hokejbalu vysoké renomé, pravidelně řídí těžké a rozhodující zápasy na vrcholných akcích, ať již to bylo loňské finále Mistrovství světa juniorů, nebo obě finále na šampionátu v Zugu," dodal k nominaci ISBHF předseda české komise rozhodčích Jaroslav Pikula.

V nové struktuře a formátu výběru sudích by se na Mistrovství světa měla od tohoto šampionátu eliminovat účast rozhodčích z rozvojových zemí, kteří nemají dostatečnou kvalitu a zkušenosti na vrcholné akce typu Mistrovství světa, a proto se na něm představí 14 mužů a 4 ženy ze čtyř zemí, kde se hokejbal hraje po většinu roku. Kromě již zmíněných českých rozhodčích ještě tři zástupci ze Švýcarska a Slovenska, dva muži a dvě ženy v pruhovaném pak budou z Kanady.

Nominovaní rozhodčí na MS v Pardubicích:

Carrie Keller, Megan Lamont (obě Kanada), Radka Synková, Patricie Vokalová (obě Česká republika), Ray Berezitzky, Ian Hollett (oba Kanada), Marek Kralovič, David Šimbera, Marian Valachovič (všichni Slovensko), Marco Friedli, Andreas Sakkas, Alexandre Varca (všichni Švýcarsko), Martin Černý, Aleš Horský, Radek Koskuba, Michal Škrobák, Petr Škrobák, Radek Šulo (všichni Česká republika). Náhradníci za Českou republiku jsou Tomáš Boháček a Michal Prudík.

Brankářská hokejbalová škola

Připojte se k hokejbalu

Najdete nás pravidelně i na sociálních sítích čtečkách RSS i na YouTube.comPartneři českého hokejbalu